VšĮ „Socialinė iniciatyva“ įgyvendina projektą pagal Pasvalio r. VPS priemonę Nr. LEADER-19.2-SAVA-1 „NVO socialinio verslo kūrimas“ , projekto pavadinimas „Mobilus darbas su jaunimu Pasvalio rajone“ Nr. PASV-LEADER-6B-DS-6-3-2019 / 42VS-PV-19-1-08784-PR001. Bendra projekto vertė: 49 220,00 Eur.

Įgyvendinant projektą mobilaus darbo su jaunimu veiklas, kartu su mobilių jaunimo
darbuotojų pagalba didinamas kaimo vietovėse gyvenančio jaunimo užimtumas, vykdoma  prevencinė, švietėjiška veikla, skatinamas jaunimo aktyvumas, vykdoma sveiko gyvenimo būdo ir žalingų įpročių prevencija. Vykdant mobilų darbą su jaunimu sukuriamos palankios sąlygos jaunimo socialinei integracijai, savirealizacijai, o tai didina ir jauno žmogaus lojalumą gyvenamajai vietovei, skatinamas įvairaus amžiaus grupių glaudesnis ir
efektyvesnis tarpusavio bendradarbiavimas. Veiklos skirtos kaimiškose vietovėse gyvenančiam jaunimui (14-29 m.)

2020 m. birželio 1 d. minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną paaiškėjo tarptautinės organizacijos Reach for change inicijuoto pokyčių konkurso „Talentas keisti“ nugalėtojai. Verslo idėjų konkurse iš viso dalyvavo 136 verslo idėjos, iš kurių per kelis vertinimo etapus buvo išrinktos 6 finalinės idėjos, iš kurių dviem geriausioms socialinio verslo idėjoms atiteko prizai po 20 000 Eur.

Tarp dviejų geriausių socialinių verslų idėjų buvo išrinkta, pirmus gyvavimo metus skaičiuojanti socialinio verslo įmonė iš Pasvalio – VšĮ Socialinė iniciatyva ir jos vykdomas mobilus darbas su jaunimu kaimiškose vietovėse.  Jai atiteko 20 000 EUR vertės prizas, kurį antrus metus įsteigė merginų ir moterų įgalinimą skatinantis fondas The Ella Fund, skiriantis finansavimą moters verslininkės pasiūlytam sumanymui. Visiems šešiems į finalą patekusiems dalyviams suteikta ir unikali ekspertinė parama – kvietimas dalyvauti iki trejų metų truksiančioje verslo inkubatoriaus programoje, kurioje dalyvaudami socialinių iniciatyvų autoriai gaus profesionalias verslo ekspertų konsultacijas, pagalbą verslo kūrimo klausimais ir turės galimybę bendrauti su įkvepiančiais mentoriais.

Daugiau apie projektą galite skaityti čia.